20-12-2022 – De moeder van Amir Hossein Ibrahimi, een 15 jarige jongen, die tijdens demonstraties in Karaj werd aangehouden, zegt dat in het hoofd en borst van haar zoon metalen balletjes zijn aangetroffen en dat zij geen geld heeft voor de borgstelling voor zijn vrijlating.

Volgens de moeder werd haar zoon op 13 oktober jl. in Fardis-Karaj aangehouden en na een week, waarin zij niets over hem hoorden, bleek hij in het Centrum voor Correctie en Opvoeding van de Kachoeie gevangenis te zitten.

Amir Hossein Ibrahimi 15 jaar oud

Mevrouw Najaf voegde eraan toe dat volgens de rechter “zware beschuldigingen” tegen hem zijn ingebracht en dat ze niet op “reductie” van de straf kunnen rekenen. Alleen met een borg van 500.000.000 Tuman (ongeveer 17000 Euro – maandloon is ongeveer 270 Euro -) kan hij tijdelijk op vrije voeten worden gesteld.
De moeder van deze jonge opstandeling zei verder dat zij het geld niet heeft. haar zoon werkte deeltijd in een makelaarskantoor en was kostwinnaar van het gezin.

Ze zei na een bezoek aan haar zoon in de gevangenis dat Amir Hossein metalen balletjes in zijn hoofd, borst en buik heeft en veel pijn lijdt.

De werkwijze van veiligheidsagenten bij de arrestatie van deze jongen en de wijze van bekentenis afdwingen over het maken van een Molotov Cocktail zijn beschikbaar bij het bureau van deze krant.

Bij de uitbreiding van recente protesten naar verscheiden gebieden in Iran, zijn veel minderjarigen aangehouden, daarna spoorloos verdwenen en vermoord.