We zetten ons in met een intensieve hulpactie om het leven te redden van de tot de dood veroordeelde gevangenen in Iran. We eisen dat er onmiddellijk een einde komt aan de executies en dat alle politieke gevangenen en gearresteerde demonstranten worden vrijgelaten, met name de vrouwen en kinderen.
In de stad Isfahan, in het centrum van Iran, zijn elf politieke gevangenen ter dood veroordeeld vanwege hun deelname aan de vrijheidsprotesten van januari 2026. Tegen nog eens zes gevangenen heeft de rechtbank van het regime in Isfahan zware gevangenisstraffen opgelegd. Onder de veroordeelden bevinden zich vier vrouwen.
Taraneh Rahimi is ter dood veroordeeld. Haar zus Romina Rahimi is veroordeeld tot 25 jaar gevangenisstraf. De zussen zijn in januari 2026 gearresteerd tijdens de protesten tegen de dictatuur en zitten sindsdien gevangen in de Dowlatabad-gevangenis in Isfahan.
De 43-jarige Leila Abolhasani, moeder van twee minderjarige dochters, is ter dood veroordeeld omdat ze in januari had deelgenomen aan de vrijheidsprotesten in haar woonplaats Shahin-Shahr, vlakbij Isfahan. Ook zij wordt sinds januari vastgehouden in de Dowlatabad-gevangenis in Isfahan.
De demonstrant Setayesh Saedi is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. Ze werd op 2 februari 2026 gearresteerd, toen ze nog geen 18 jaar oud was. In de Dowlatabad-gevangenis zat ze lange tijd in eenzame opsluiting en werd ze gemarteld om haar te dwingen zichzelf te beschuldigen met een valse bekentenis.
De andere gevangenen die onlangs in Isfahan ter dood zijn veroordeeld, zijn de demonstranten Navid Elyasi, Abolfazl Dadgostar, Mehdi Mansouri, Ahmad-Reza Saeedi, Mehrdad Boeiri, Mohammad-Mehdi Asadi, Armin Gholami, Parsa Jafari en Mehdi Jafari. Zij worden vastgehouden in de Dastgerd-gevangenis in Isfahan. De veroordeelde Ahmad-Reza Saeedi werd zwaar gemarteld met elektroshocks om hem tot valse bekentenissen te dwingen.
Internationale campagne: Stop de executies!
Het Iraanse regime voert de onderdrukking op en maakt gebruik van executies om de bevolking te intimideren en verdere protesten tegen de dictatuur te voorkomen. Wij zetten ons in met een intensieve hulpactie om het leven van de ter dood veroordeelde gevangenen in Iran te redden. Wij eisen dat er onmiddellijk een einde komt aan de executies en dat alle politieke gevangenen en gearresteerde demonstranten worden vrijgelaten, met name de vrouwen en kinderen.

